Jem Azjatyckie Coś #2 - "Kuksu"

06:27 0 Comments A + a -



Jem Azjatyckie Coś #2 - "Kuksu"
Kiedyś spotkałem się z określeniem "kuksu" na zwykłe, polskie zupki w proszku. Na początku wydało mi się to śmieszne... Ale niedawno zdałem sobie sprawę, dlaczego niektórzy tak je nazywają.

Pewnego dnia oglądając półki sklepowe, zauważyłem plastikową miseczkę z koreańskimi znakami. Oczywiście, wziąłem ją i zacząłem sprawdzać. To była koreańska zupka o nazwie "Kuksu". 


Producentem takich zupek jest firma NONGSHIM, która znajduję się w stolicy Korei Południowej - w Seoulu.

Ta firma nie zajmuję się tylko produkcją tych zupek, ale również innych szybkich dań z proszku, np. NEOGURI, Chapagetti i Kimichi.. 






Najbardziej zdziwiło mnie to, że znalazłem orientalną zupę w polskim sklepie. Podczas mojego sprawdzania, natknąłem się na pewien napis, który pozbawił mnie wszelkich wątpliwości.

Jak jesteście ciekawi, możecie również dostrzec na tym zdjęciu wyraźniej skład ów produktu.

Wróciłem do domu i pierwsze, co zrobiłem, to otworzyłem tą "tajemniczą" miseczkę.


W środku znajdowały się standardowe rzeczy, czyli: proszek, makaron i różne kawałki warzyw.

Zbytnio nie zwracałem uwagi na wygląd. Chciałem tego spróbować. Po zalaniu wodą i odczekaniu tych 5-10 minut ściągnąłem wieczko..
Szkoda tylko, że nie wyglądało to jak na obrazku, ale trudno.


Co do smaku...
Fakt, był on inny.. Taki trochę dziwny, ale dobry.
Szału nie było. 



Czy ją polecam? Szczerze? Nie bardzo. No tak, smak jest inny, ale za przeproszeniem dupy nie urywa. W niektórych momentach nawet mnie trochę brzydził smak tych warzyw, które się tam znajdowały.

Chcecie sami spróbować? Proszę bardzo! :)

Ocena: 5/10